Czy szpony Wolverina są za długie w stosunku do ciała?

Szpony Wolverina są za długie. Po prostu są. Nie mówię, że sam Wolverine jest niemożliwy, bo w tym nie byłoby żadnej zabawy. Mówię, że mógłby być jeszcze bardziej bombowy. Jak? Czytaj dalej, a wszystko się wyjaśni.

Lekcja anatomii mutanta

Wolverine jest mutantem z dwoma właściwościami: nadludzką zdolnością regeneracji i szkieletem pokrytym adamantium, łącznie ze szponami, które może chować, jak kot. I o ile są one fajne, to jednak są za długie. Sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie anatomicznie sprawić, że będą dobrze działać.

Tak naprawdę to nie byłoby problemem, gdyby nie prześwietlenie ręki Wolverina, które widzimy w pierwszej części X-Manów.

Wolverine rentgen X-Man 1

Screen z filmu X-Man

Zauważ, że według tego obrazka Wolverine nie powinien być w stanie zginać nadgarstka, kiedy jego szpony są schowane.

Ale spójrzmy na jego prześwietlenie z filmu X-Man Geneza: Wolverine.

Tutaj twórcy filmu rozwiązali jeden problem, ale stworzyli kolejny. W tym wypadku nadgarstek zostaje unieruchomiony w momencie, kiedy szpony są na zewnątrz. Co sprawia, że kilka ważnych scen z filmu staje się niemożliwa.

Wolverine opakowanie filmu

pudełko filmu X-Man Origins: Wolverine

Ale z trzeciej strony, mamy opakowanie do tego samego filmu, na którym przestawione jest całkiem inne rozwiązanie. Tutaj szpony wychodzą poza nadgarstek Logana, więc problem poniekąd jest rozwiązany.

Więc jak dokładnie działa anatomia Logana? Coż, to nieważne, ponieważ tak czy inaczej jestem w stanie udowodnić, że szpony są za długie.

Nie wiem, czy wiesz, ale wedle kanonu Wolverine ma 160cm wzrostu. Jeśli użyjemy proporcji człowieka Witruwiańskiego dowiemy się, że jego przedramiona mają 27cm długości.

Rekwizyty używane do kręcenia filmu, oraz informacje ze starych komiksów Marvela mówią, że szpony mają od 30 do 45cm. Obie te wartości są dłuższe od przedramion Wolverina.

Naprawmy Wolverina

Jeśli szpony Wolverina są za długie, to albo nie będzie mógł zginać nadgarstka, albo łokcia. Obie te opcje są niezbyt fajne. Jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić, to upewnić się, że Wolverine jest proporcjonalny do swoich szponów.

Potrzebujemy szponów, które idealnie zmieszczą się w przedramionach Wolverina i będą wysuwać się w taki sposób, aby nie blokować nadgarstka.

Mamy więc 160cm Logana. Jeśli szpony Wolverina muszą mieć conajmniej 30cm, to w oparciu o przeciętne ludzkie proporcje powinien mieć co najmniej 198cm wzrostu. To niewiele więcej niż ma Hugh Jackman, czyli aktor, który gra Wolverina.

Musimy jednak pamiętać, że on tylko gra Wolverina, więc nim nie jest. Więc użyjmy informacji z komiksów Marvela, czyli 45cm, aby dopasować wzrost naszego mutanta. Wtedy okazuje się, żę musiałby mieć 267cm wzrostu. Byłby wyższy od Colossusa.

Skoro mamy większego Wolverina, to mamy też więcej miejsca w przedramionach. Ewolucja ciężko pracuje, aby upewnić się, że nie marnotrawi miejsca, więc między kośćmi nie ma dużo przestrzeni i wszystko jest zapchane mięśniami. W przypadku dużego wzrostu nie ma potrzeby usuwanie dużej ilości mięśni aby zmieścić szpony.

Ze względu na to, że długość szponów Wolverina zależy bardziej od autora scenariusza, lub autora komiksu niż anatomii, możemy powiedzieć, że jego szpony zawsze są za długie. A żeby wszystko się zgadzało z nauką potrzebujemy gigantycznego Wolverina.

Notka dla tych, którzy zastanawiają się teraz dlaczego po prostu nie zmniejszymy szponów Wolverina – można to zrobić, ale gdzie w tym zabawa? Przecież chcemy, żeby Wolverine był jeszcze bardziej bombowy 🙂

Tagged under: ,

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (496 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
pobierz z Google Play pobierz z App Store
Back to top